Prywatne Centrum Terapii Uzależnień "Koninki", Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź
+48 18 331 72 50 kontakt@maciejzapala.pl
„Jeśli nie jesteś gotowy zmienić swojego życia, nie można Ci pomóc”

Opinie pacjentów

pacjenci terapia uzależnień

Dzięki Maćkowi odnalazłam nową drogę. Marihuana, dopalacze i alkohol towarzyszyły mi przez prawie większość mojego życia. Jestem młoda - mam 23 lata i już od 15 roku życia mam problem z używkami. Rodzice rozwodzili się a ja się bałam, co to będzie dalej. Tata i mama kłócili się i wyzywali -  nie wiedziałam, gdzie się mam schować. Używki dawały mi wytchnienie i nie bałam się aż tak bardzo. Podobało się mi to i dlatego szybko się uzależniłam. Maciek wyjaśnił mi, że to co się dzieje jest wynikiem nieradzenia sobie z emocjami. Ja myślałam, że sobie radzę ale tylko tak mi się wydawało. Dzisiaj wiem jak bardzo siebie i innych krzywdziłam. Dzięki terapii z Maciejem nauczyłam się, co mam robić, jak reagować i dbać o siebie. Teraz kończę szkołę i pragnę dalej robić postępy.                                   

Jestem Ci wdzięczna!

Beata W.

 

Jak zobaczyłem Ciebie Maćku pierwszy raz, to nie wierzyłem, że jesteś terapeutą. Młody, roześmiany i spokojny. Tak sobie myślałem - czego od Ciebie się nauczę, gdy mam 50 lat a Ty 30. Ale szybko zmieniłem zdanie. Podobały się mi zajęcia z Tobą. Gdy rysowałem mapę świata, to zapytałeś mnie – gdzie Ty w tym świecie jesteś?. To prawda – zapomniałem o sobie. Teraz dzięki Tobie wiem, że większość spraw zależy od mojej postawy i działania. Jako trzeźwy człowiek jestem ważny dla rodziny, którą kocham. Myślałem, że mają mnie dość i chcą się mnie pozbyć a nie miałem pojęcia, że boją się o mnie, o moje życie i zdrowie. Nie jestem już sam, bo Maciek uzmysłowił mi w rozmowach, że moja rodzina pomaga mi w tej trudnej sytuacji każąc iść na terapię. Nauczyłeś mnie cierpliwości i spokoju. Dzięki Tobie Maćku lepiej się mi żyje.

Józef S.

 

Marihuana jest narkotykiem. Walczyłem na wiecach, aby ją zalegalizować a teraz po terapii będę chodził na wiece - aby ją zdelegalizować. Dziwne to moje postrzeganie. Maciek zawsze mówi, że niewinna marihuana zaprasza do większego ćpania. I tak jest. To nie prawdziwe życie, tylko udawane. Sam nie byłem w stanie zrozumieć, co ze mną się dzieje. Teraz wiem i jestem z siebie dumny. Dzięki Maćkowi i innym terapeutom zrozumiałem, co mam robić i jak mam żyć abym był zadowolony, radosny i szczęśliwy. Dziękuje za nowe życie.     

Patryk M.