Prywatne Centrum Terapii Uzależnień "Koninki", Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź
+48 18 331 72 50 kontakt@maciejzapala.pl
„Jeśli nie jesteś gotowy zmienić swojego życia, nie można Ci pomóc”

O mnie

maciej zapała instruktor terapii uzależnień

Maciej Zapała - Instruktor terapii uzależnień w trakcie certyfikacji.

Umiejętności terapeutyczne nabyłem w Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji w Szkole Terapeutów Uzależnień "Brok". Jest to ośrodek  akredytowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Interesuję się duchowym rozwojem człowieka oraz psychologicznymi jego zależnościami. Lubię grać na fortepianie. Pasjonuję się astronomią i często, gdy jest bezchmurne niebo obserwuję niebo przez teleskop. W wolnych chwilach bardzo lubię spędzać czas pracując w drzewie. Daje mi dużo satysfakcji robienie przedmiotów z drzewa takich jak stylizowane regionalne ławy, stoły. Po pracy spełniam swoją rolę jako mąż oraz ojciec trzech wspaniałych córek.

Prowadząc zajęcia wykorzystuję umiejętności, które nabyłem uczestnicząc w wielu szkoleniach. Posiadam również osobiste doświadczenia, które bardzo przydają się w pracy z uzależnionymi. Praca z uzależnionymi jest pracą bardzo złożoną i trudną. Uważam, że największe efekty dają zajęcia w technice behawioralno-poznawczej. Chętnie motywuję pacjentów do zmian w sposobie postrzegania, myślenia, zachowania i przeżywiania. 

Moje motto: 

„Jeśli nie jesteś gotowy zmienić swojego życia, nie można Ci pomóc” /Hipokrates/

Wiem, że jeśli pacjent jest dostatecznie zmotywowany, to jego wyzdrowienie jest tylko kwestią czasu. Nieocenioną wartość mają zajęcia w grupie terapeutycznej. Swoje umiejętności zamierzam pogłębiać na studiach psychologicznych oraz kontynuować edukację w celu zdobycia certyfikatu specjalisty terapii uzależnień.